Usługi toczenia – ważne informacje

Podczas cięcia i formowania toczenia jest to długość styku (mm) między narzędziem tokarskim a przedmiotem obrabianym prostopadle do kierunku posuwu. Posuw reprezentuje przemieszczenie (mm/obrót) narzędzia tokarskiego w kierunku posuwu na obrót obrabianego przedmiotu, a także może być wyrażone jako posuw na minutę (mm/min) tokarki. Podczas toczenia zwykłej stali za pomocą narzędzia do toczenia stali szybkotnącej prędkość skrawania wynosi zwykle 25-60 m / min, a narzędzie do toczenia twardego stopu może osiągnąć 80-200 m / min; maksymalna prędkość skrawania może osiągnąć 300, gdy używane jest narzędzie do toczenia z węglika spiekanego. M/min lub więcej.

Toczenie jest ogólnie podzielone na dwa typy: toczenie zgrubne i toczenie wykończeniowe (w tym toczenie pół wykończeniowe). Toczenie zgrubne dąży do wykorzystania dużej głębokości cięcia i dużej szybkości posuwu w celu poprawy wydajności toczenia bez zmniejszania prędkości cięcia, ale dokładność obróbki może osiągnąć tylko IT11, a chropowatość powierzchni wynosi Rα20-10 mikronów; półprodukt toczenia i wykańczania Toczenie Staraj się używać szybkiego i małego posuwu i głębokości cięcia. Podczas obróbki toczenia, jeśli narzędzie tokarskie obraca się w tym samym kierunku co obrabiany przedmiot z odpowiednim stosunkiem prędkości (prędkość narzędzia jest zwykle kilkakrotnie większa od prędkości obrabianego przedmiotu), podczas gdy obrabiany przedmiot obraca się, względna trajektoria ruchu narzędzia tokarskiego i przedmiotu obrabianego może zostać zmieniona w celu wytworzenia przedmiotów o wielokątnych przekrojach (trójkątnych, kwadratowy, pryzmatyczny, sześciokątny).

O tym należy pamiętać!

Jeśli uchwyt narzędziowy otrzymuje okresowy promieniowy ruch posuwisto-zwrotny dla każdego obrotu przedmiotu obrabianego, podczas gdy narzędzie tokarskie podaje wzdłużnie, wówczas powierzchnia krzywek lub innych nieokrągłych przekrojów może być obrabiana. Na tokarce łopaty powierzchnia boczna niektórych narzędzi wielozębnych (takich jak frezy do formowania, płyty zębate) może być obrabiana zgodnie z podobną zasadą działania. Spośród wszystkich rodzajów obrabiarek do cięcia metalu tokarki są najczęściej stosowane, stanowiąc około 50% całkowitej liczby obrabiarek. Tokarka może nie tylko używać narzędzi tokarskich do obracania obrabianego przedmiotu, ale także używać wierteł, rozwiertaków, kranów i narzędzi radełkujących do wiercenia, rozwiercania, gwintowania i radełkowania. Zgodnie z różnymi charakterystykami procesu, formami układu i cechami strukturalnymi, tokarki można podzielić na tokarki poziome. Pod tym linkiem znajdziecie Państwo wszystkie niezbędne informacje.

Dodaj komentarz