Rekrutacja do Policji – najistotniejsze aspekty

Praca w Policji z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Aby móc zostać Policjantem należy przejść proces rekrutacji. Rekrutacja do Policji składa się z kilku części, jednak najważniejszym aspektem są testy do Policji. Testy takie są określane również jako muliselect. Multiselect Policja to testy psychologiczne i z zakresu prawa. Do multiselekt należy się odpowiednio przygotować. Każdy dział ma inny proces rekrutacji, ale wszystkie wymagają przystąpienia do egzaminu policyjnego. Ten wstępny test policyjny będzie obejmował czytanie ze zrozumieniem i pisanie. W zależności od departamentu policji niektóre egzaminy będą zawierać sekcje dotyczące aplikacji do pracy, sekcji matematycznych i pytań dotyczących umiejętności mapowych. To, co jest wspaniałe w byciu policjantem, to to, że jest to dynamiczna kariera. Obejmuje to dużo pracy fizycznej.

Policyjny test sprawnościowy oceni Twoją zdolność do wykonywania wymagających fizycznie zadań. Test będzie obejmował różnorodne ćwiczenia fizyczne, w tym niektóre z poniższych; przysiady, wyciskanie na ławce, podciąganie i bieganie. W zależności od tego, do którego działu aplikujesz, spodziewaj się różnych wyzwań fizycznych. W niektórych działach przystąpisz do testu fizycznego i pisemnego tego samego dnia. Oczywiście posiadanie czystego tła jest niezbędne, aby stać się pracownikiem organów ścigania. Każdy dział przejrzy twoje pochodzenie na swój własny sposób. Niektórzy poproszą cię o wypełnienie raportu, inni przeprowadzą dochodzenie. Przygotuj się na to, że przyjrzą się twojej historii zatrudnienia, wojskowości, przestępczości i cywilnej. Będą nawet patrzeć na twoją zdolność kredytową. Przygotuj się na to, że ktoś skontaktuje się ze współpracownikami, członkami rodziny lub sąsiadami na wywiad środowiskowy.

Testy do policji stały się bardzo popularne: https://www.rekrutacja-do-policji.pl/ – to miejsce, gdzie takowe możesz zobaczyć.

O tym warto wiedzieć?

Proces rekrutacji dla większości ofert pracy w organach ścigania składa się z wystawienia testu pisemnego, ustnych rozmów kwalifikacyjnych i często testu sprawności fizycznej. Sposób, w jaki te testy są punktowane lub „ważone”, będzie się różnić. Niektóre agencje będą miały test pisemny zaliczony / niezaliczony, a wynik rozmowy kwalifikacyjnej na tablicy będzie wynosił 100% wyniku rankingu. Niektóre agencje będą miały ustną rozmowę kwalifikacyjną na tablicy, która będzie zaliczona / niezaliczona, a wynik testu pisemnego będzie wynosił 100% twojego wyniku rankingowego. Niektórzy mogą użyć kombinacji wyniku kandydatów z ustnej rozmowy kwalifikacyjnej wraz z wynikiem egzaminu pisemnego, aby określić wynik rankingu kandydatów. Test zwinności fizycznej, jeśli jest wymagany, jest zawsze zaliczony / niezaliczony. Po zakończeniu procesu wynik rankingowy to kolejność, w jakiej kandydaci są umieszczani w kolejce, aby wziąć pod uwagę ofertę pracy.

 

Dodaj komentarz