Gdzie tanio umieścić stronę WWW?

Aby nasza strona Internetowa była widoczna dla wszystkich na całym świecie potrzebujemy domeny internetowej oraz hostingu. Domena internetowa jest to nazwa pod którą nasza strona będzie dostępna dla użytkownika np. stronaofinansach.pl, aby taka strona była widoczna pomimo domeny, potrzebujemy także mocnego i odpowiednio skonfigurowanego komputera, który będzie pracował 24/7. Stworzenie takiego serwera w warunkach domowych wymaga sporo wiedzy, oraz finansów. Dlatego w znacznej większości korzysta się z zewnętrznych firm, które posiadają własne serwerownie i oferują usługi hostingowe.

poszukiwanie kodu rabatowego na hosting

Rozpiętość cen za utrzymywanie naszej strony zależne jest od wielu czynników:

  • lokalizacji serwera (polska, europa czy zagranica),
  • ilości IP, którą potrzebujemy,
  • pojemności dyskowej: np. 20 GB czy TB,
  • rodzajów użytych dysków: HDD, SSD czy ultra szybkie dyski SSD NVMe,
  • czy wykupujemy usługę z tzw. administracją,
  • czy wykupujemy usługę współdzieloną, VPS, czy serwer dedykowany,

Czym różni się usługa współdzielona od serwerów VPS i dedykowanych?

Serwer współdzielony – jak już sama nazwa wskazuje oznacza, że serwer na którym będzie utrzymywana nasza strona, będzie współdzielony z innymi użytkownikami firmy hostingowej. Jeżeli, któryś użytkownik znacząco obciąży serwer (wygeneruje bardzo duży ruch) – to każda inna strona utrzymywana na tej samej maszynie, spowolni, bądź w nadzwyczajnych okolicznościach nieprzewidzianego ruchu, może znacząco utrudnić dostęp do innych stron z serwera (w tym i naszej).
Serwer VPS – zbliżony jest do współdzielonego, ponieważ cały serwer używany jest przez X osób, nie mniej jednak w przypadku serwerów VPS, jego zasoby są podzielone i przypisane do użytkownika. Wygenerowanie znaczącego ruchu na 1 koncie, nie spowoduje zwolnienia strony innej osoby z tego serwera. Opcja ta niestety jest znacznie droższa niż zwykły hosting współdzielony.
Serwer Dedykowany – czyli maszyna, która w całości przeznaczona jest dla nas i naszej strony. Istnieje wiele innych dodatkowych plusów takiego serwera np. pełen dostęp, możemy skonfigurować go według własnych widzi mi się.

kod rabatowy na hosting

Rabat na serwer

Wiele firm w Polsce, chce przyciągnąć do siebie nowych klientów oraz zatrzymać obecnych. Dlatego od czasu do czasu wydawane są kody rabatowe na nowe usługi oraz te, które zostaną przedłużone. W przypadku zainteresowania ofertą jakiejś firmy np. Hostido, wystarczy, że wyszukamy w Internecie kod rabatowy hostido, a z pewnością 1-3 pierwszych wyników ukaże nam strony z aktualnymi kuponami rabatowymi, które możemy wpisać w formularzu zamówienia.

Dodaj komentarz