Wyjątkowy kurs kitesurfingu nad morzem

Nad polskim morzem można leniuchować, spacerować, opalać się. Można też wybrać inny sposób spędzania wolnego czasu i zapisać się na kurs kitesurfingu. Jest to doskonała rozrywka oraz niezapomniane doświadczenie. Kursant wybiera odpowiednią szkołę kitesurfingu i otrzymuje kurs pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Taki kurs zazwyczaj trwa od 12 do 16 godzin. Kolejnym etapem jest zakup sprzętu lub skorzystanie z wypożyczalni sprzętu po okazaniu licencji PZKite – niezbędny sprzęt to między innymi (latawiec, bar, deska, trapez, leash, kask,pianka neoprenowa) Kursant zdobywa wiedzę i umiejętności pod okiem instruktora, który pomaga mu na każdym etapie jego nauki. Kurs zostanie przeprowadzony i dostosowywany do umiejętności i predyspozycji studenta. 

Kilkanaście godzin na początek

Kurs podstawowy – trwa około 12 godzin. Jest to czas, która pozwala zapoznać się z podstawami kitesurfingu, z pewno po zakończeniu kursu będziemy przygotowani by uprawiać kitesurfing ale to nie koniec nauczania, 12 godzin nie zapewni pełnej wiedzy absolutnej w temacie sportu, ponieważ kitesurfingu i jego odmian uczymy się całe życie. Sport który rozwija się każdego roku a nawet każdego miesiąca – kitesurfing i jego odmiany. Mimo wszystko kurs zostanie przeprowadzony w taki sposób, że nawet nie zorientujesz się kiedy zdobyłeś tę wiedzę i umiejętności – które zostaną wielokrotnie zweryfikowane przez wykwalifikowanego instruktora.  Po tym czasie można zapisać się na kolejny etap  kursu między innymi soki, kite foil.  Jedną z propozycji kursu jest kurs indywidualny, podczas kursu instruktor skupia się na jednej osobie i ma czas tylko dla niej. Kolejnym z rozwiązań jest kurs grupowy, ale grupa nie powinna być zbyt duża, aby każdy kursant miał szansę poćwiczyć i wysłuchać uwag instruktora o błędach, których powinien unikać. Maksymalnie 3 osoby mogą uczestniczyć w kursie grupowym.  

W jakim wieku uczyć się kitesurfingu?

W każdym wieku można podjąć taką naukę, ale dzieci dopuszczane są w wieku ośmiu lat, nie wcześniej. Warto dbać o to, by nauczyć się tego, co cenne i ważne dzięki szkole kitesurfingu w Jastarni. Niezależnie od wieku każdy kursant powinien słuchać porad instruktora i nie działać na własną rękę. Wówczas  prawdopodobieństwo urazów zmniejsza się, dzięki świadomemu uprawianiu tego sportu. Kursant powinien ważyć nie mniej niż 30 kilogramów. Lżejsze osoby nie powinny zaczynać takiego kursu. Nie ma górnej granicy wagi, sprzęt można dopasować do wagi każdej osoby zainteresowanej takim szlachetnym sportem. Kurs kitesurfingu jest dostępny dla każdego, nawet dla osób o słabszej kondycji fizycznej. To dobra rozrywka, która sprawdza się i jest naprawdę cenna, obcowanie z naturą to wrażenia pozostające w pamięci na długo a niejedna osoba chce korzystać z liwości tak często jak tylko to możliwe. Gdy po zakończeniu kursu zdobyta wiedza i poczucie pewności pozwalają na uprawianie go bez opieki instruktora  to można oddać się w pełni tej wspaniałej rozrywce. Doskonała zabawa jest gwarantowana, można kupić sprzęt i wraz ze znajomymi relaksować się podczas wakacji oraz w każdym momencie w którym jest szansa się wyrwać i poobcować z naturą. 

Czego nie wolno robić?

Nie rekomendujemy samodzielnego uprawiania kitesurfingu, uprawiajcie go zawsze z kimś. Nie ma mowy o pomysłach o nauczaniu samodzielnym. Aby była możliwość prób bez opieki instruktora należy spędzić z nim od 12 do 16 godzin.  Przecież ze spadochronem, też nie chcecie skakać bez opieki instruktora? Szkolenie jest konieczne, a w Polsce lekcje oferowane są od połowy kwietnia do połowy października. Instruktor nauczy, pokaże, zapewni wiedzę. Dzięki niej kursant nie zrobi sobie krzywdy oraz to wpłynie na bezpieczeństwo innych kitesurferów na spotach. Po przebytym kursie, podopieczny szkoły kitesurfingowej zdobędzie odpowiednią wiedzę i umiejętności do uprawiania kitesurfingu z zastrzeżeniem, że otrzyma licencje tylko wówczas jeśli będzie na nią gotowy. 

Dodaj komentarz