Walka ze szkodnikami w pszenicy

Pszenica jest mocno narażona na pojawianie się szkodników. Nie ma znaczenia czy to pszenica ozima czy jara. Zawsze można się wcześniej już przygotowywać do walki ze szkodnikami, bo to, że wystąpią jest praktycznie pewne.

Tak to wygląda, że dzisiejsze uprawy bez dodatku chemii nie są możliwe, dlatego trzeba się przygotować na tyle dobrze żeby w razie zagrożenia atakować przeciwnika tak skutecznie jak to tylko jest możliwe. Jeśli chodzi o pszenice ozimą to atakować jest przez skrzypionki. Trzeba wtedy zastosować szybko odpowiednie środek chemiczny. Insektycydy mają tak opracowany skład żeby działały naprawdę bardzo skutecznie na insekty, które mamy w pszenicy czy innych uprawach. Wystarczy niewielka ilość środka chemicznego i już będzie to działać. Wystarczy jeden oprysk i ten szkodnik nie będzie nam się dawał już we znaki. Pamiętajmy o tym, że bardzo ważna jest instrukcja dołączona do insektycydów, które kupujemy. Czytamy punkt po punkcie, a wtedy na pewno zrobimy wszystko we właściwy sposób. Chcemy zniszczyć szkodniki, a nie uprawy, dlatego stosujemy dokładnie taką ilość i tyle razy ile zaleca producent.

Wybieramy insektycydy do pszenicy

Producent zadbał o to żeby bez względu na to, co siejemy była na szkodniki jakaś skuteczna metoda. Od nas będzie zależało czy będziemy kombinować czy będziemy od razu stosować coś, co naprawdę działa. Nie traćmy czasu, bo naprawdę nic na tym nie zyskamy. Takie kombinacje kończą się tym, że szkodniki mnożą się i jest ich coraz więcej i wtedy może się okazać, że jeden oprysk nie wystarczy, dlatego nie róbmy tak, bo to nie ma żadnego sensu. Działajmy skutecznie i bardzo szybko, a wtedy zobaczymy, że to ma sens i przynosi same pozytywne efekty. Jeśli nie za bardzo wiemy, na jakie insektycydy postawić to nie pozostaje nam nic innego jak wejść tutaj Innvigo.com/insektycydy/ i sprawdzić, co ta firma ma dla nas przygotowane. Ta firma zna się na insektycydach, bo je produkuje, dlatego można im zaufać, bo na pewno spełnią wszystkie nasze oczekiwania oraz wymagania. Równie warte uwagi są fungicydy, pomagają wyrównać walkę z chorobami grzybowymi, tutaj acetamipryd poczytasz o składzie tych preparatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Why ask?