Wybór tapety do pokoju – jak znaleźć odpowiedni kolor i wzór

Dobry wybór tapety to taki, kiedy położona na ścianie, robi duże wrażenie. Jest tak nie tylko w pierwszych miesiącach po wyborze, ale podoba się ona jeszcze przez długi czas. Jeśli przemyślało się wybór, znajdzie się taką, dzięki której w salonie czy w jadalni będzie jeszcze piękniej i przyjemniej. Jeśli kupiona została tapeta do sypialni i był to trafny wybór, to wnętrze to będzie pozytywnie oddziaływać na samopoczucie. Umożliwi tym samym lepszy sen.

Tapeta w delikatny czy wyrazisty wzór?

By znaleźć najlepszą tapetę, trzeba zastanowić się nad różnymi najważniejszymi kryteriami jej wyboru. Pierwszym z nich może być ten, czy ma być ona w delikatny, czy w wyrazisty wzór. Przy delikatnym wzorze tapeta jest tłem, na którym ładnie prezentują się meble. Jeśli kącik wypoczynkowy to wyrazista kanapa i ozdobne stoliki, to tapeta do salonu może być delikatniejsza. Upiększy wnętrze, ale nie będzie odwracać uwagi od eleganckich mebli. Jeśli kanapa i stolik są pełne prostoty, to wyrazisty wzór tapety może być dobrym pomysłem. Na takim tle zyskają one więcej uroku. Podobną zasadę można przyjąć, kiedy wybiera się tapety do jadalni oraz sypialni. Mogą one albo zdobić, albo być pięknym i delikatnym tłem dla atrakcyjnych przedmiotów.

 

Nowoczesny czy klasyczny wzór tapety?

Przy wyborze, czy styl nowoczesny, czy klasyczny, trzeba sugerować się wystrojem. Jeśli jest nowoczesny, to i takie tapety będą bardziej odpowiednie. Kiedy wnętrze jest neutralne i można nadać mu aranżację nowoczesną albo klasyczną, to wybierając tapetę, można wspomóc swój zamiar. Jeśli ma mieć ono nieco staroświeckiego uroku, to klasyczna tapeta w kwiaty do pokoju będzie idealna.

Wybór tapety pod względem kolorystycznym

Ważną cechą tapety będzie jej kolor. Może to być nawet jedyne kryterium wyboru, bo są w sprzedaży tapety gładkie, czyli bez wzorów. Kolor powinien być dobrany do aranżacji wnętrza. Jeśli w salonie czy w jadalni jest sporo barwy kremowej, to warto, aby znalazła się ona i na tapecie. Do sypialni, gdzie jest trochę niebieskiego, można wybrać niebieską tapetę. Barwy tej będzie więcej, a sypialnia stanie się bardziej uspokajającym wnętrzem. Barwę tapeta do salonu na innetapety.pl, sypialni i jadalni warto bowiem wybierać także z uwagi na oddziaływanie kolorów. Z reguły w każdym takim wnętrzu są różne kolory. Jest więc kilka opcji kolorystycznych tapety do wyboru. Wybierze się taką, która jest w kolorze, jakiego warto mieć więcej we wnętrzu. Dobrze, by więcej było tego, który docenia się za oddziaływanie. Jeśli potrzebuje się więcej spokoju, to niebieska tapeta będzie dobrym wyborem. Jeśli więcej optymizmu, to można wybrać pomarańczową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?