Najczęstsze błędy popełniane podczas kupowania butów dla dziecka

Zakup butów dla dziecka nie jest to łatwy temat do ogarnięcia, szczególnie jeżeli nie mam doświadczenia w tej materii. Przede wszystkim kiedy chcemy kupić buty dla dziecka, to musimy wziąć pod uwagę dla jakiego dziecka te buty kupujemy. Dzieci są to mali ludzie w dość szerokiej grupie wiekowej, dlatego zupełnie inaczej będziemy dobierać kryteria kupując buciki dla jedno lub dwu latka, a zupełnie inaczej dla dziecka, które ma dziesięć lub dwanaście lat.

Najczęstszym błędem jaki popełniamy podczas wyboru butów dla dziecka, jest zbytnie oszczędzanie. Buciki dla dziecka są zazwyczaj droższe niż buty dla dorosłego, można spokojnie powiedzieć, że mamy tego świadomość ale zawsze jesteśmy zdziwieni ceną. Zbytnie oszczędzanie na bucikach powoduje jednak, że zazwyczaj kupujemy buciki, które są z niewłaściwych materiałów oraz oraz mało ergonomiczne oraz mogą powodować wady stóp.

Najczęstszym błędem nr dwa jest jakość podeszwy. Podeszwa która została wykonana z materiału nieodpowiedniego, czyli najczęściej właśnie tańszego będzie za sztywna. Ma to dwie wady. Pierwsza powoduje, że stopa nie pracuje w sposób naturalny, co jest niezwykle ważne kiedy wykształcają się wszystkie części kostki, ścięgna i tym podobne. Drugi aspekt negatywny sztywnej podeszwy, to słabe przyleganie do podłoża. Innymi słowy bucik jest śliski i na niemal każdej powierzchni będzie taki. Przykładem dobrego obuwia są buty profilek. Wniosek jest prosty, kiedy kupujemy buciki dla dziecka zwracamy uwagę na to, żeby podeszwa nie była zbyt sztywna i twarda.

Błąd nr trzy. Materiał cholewki. Materiał cholewki powinien być oddychający. Czyli najlepiej z materiałów naturalnych, takich jak na przykład bawełna lub z materiałów syntetycznych ale wykonanych w technologii membrany półprzepuszczalnej. Cholewka zbudowana ze zwykłej tkaniny syntetycznej, będzie zachowywał się jak cerata. Co do komfortu noszenia „ceratowych butów” każdy może się sam wypowiedzieć, bo chyba każdy miał takie buty przynajmniej raz. Zasada powinna być taka, że na lato stosujemy tkaniny naturalne, a na zimę najlepiej naturalną skórę.

Błąd nr cztery. Materiał wkładki. Czyli rzecz na którą mało kto zwraca uwagę. Wkładka powinna być skórzana. Pozwala to spodniej części stopy oddychać. Podnosi to w sposób zdecydowany komfort użytkowania butów, choć mało kto zdaje sobie z tego sprawę.

Dodaj komentarz