Parametry rolek – co wziąć pod uwagę przy kupnie?

Sport jest ważny w życiu każdego człowieka. Nie tylko rzeźbi ciało, ale także poprawia nasze samopoczucie. Dlatego coraz więcej ludzi chce go uprawiać. Najczęściej wymieniana forma, jaka jest uprawiana przez początkujących sportowców, to bieganie. Niektórzy jednak nie lubią biegać i zaczynają się zastanawiać, czym zastąpić tę dyscyplinę. Bardzo często pada wówczas na rolki. Jest to dyscyplina podobna do biegania, jednak nie taka sama. Odpowiada to wielu osobom. Zanim jednak założymy rolki na nogi, należy się zastanowić nad tym, jaki produkt wybrać, aby być bezpiecznym i świetnie się bawić. Poniżej trochę o tym opowiemy.

Przed wejściem do sklepu sportowego każdy człowiek powinien odpowiedzieć sobie na jedno pytanie – dla kogo te rolki będą przeznaczone? Mogą na nich jeździć dzieci, dorośli mężczyźni, a mogą to być rolki damskie. Ta kwestia musi być przemyślana wcześniej, bo takie pytanie z pewnością zada nam sprzedający. Później należy się zastanowić nad parametrami sprzętu. Jest on bardzo ważny, szczególnie, kiedy rozpoczynamy przygodę z wrotkarstwem.

Na pewno trzeba będzie zwrócić uwagę na kółka. Jest to pierwszy element, na który każdy kupujący musi zwrócić uwagę. To właśnie one pomagają jeżdżącemu przemieścić się z jednego miejsca na drugie. Ważne, aby nie kupować rolek (które najczęściej pojawiają się w hipermarketach) z kołami plastikowymi. Nie są one w stanie sprostać wymaganiom nawet początkującej osoby, dlatego nie warto poświęcać im uwagi. Najlepszymi i w sumie jedynymi kółkami, jakie powinny posiadać rolki są te wykonane z uretanu (które dla osób nie będących w temacie są kółkami kauczukowymi – co również nie jest prawdą). Pierwszą rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę to średnica takiego kółka. W zależności od tego, czy chcemy jeździć szybko czy wolno, taką średnicę kółek musimy dobrać. Wahają się one między zaledwie 47 mm a nawet 110 mm. Mniejsze kółka powodują wolniejszą, ale za to stabilniejszą jazdę. Do tego najmniejszymi kółkami o wiele lepiej się manewruje. Warto zatem zastanowić się, na czym nam bardziej zależy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?