Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu wody?

Woda dostarczana do naszych domów i mieszkań jest różnej jakości. Zależnie od miejsca ujęcia, sposobu dezynfekcji stosowanej w lokalnych wodociągach i tak dalej. Nierzadkim problemem jest to, że woda – zwłaszcza w okresie zimowym – ma dość nieprzyjemny zapach. Czy taką wodę można pić prosto z kranu? Czy nie jest ona toksyczna nawet po przegotowaniu? Czy można jakoś zneutralizować ten zapach. Sprawdźmy to!

Śmierdząca woda to problem, który trapi bardzo dużą ilość mieszkańców w naszym kraju. Pojawia się zarówno na wsiach jak i w wielkich miastach. Woda po prostu cuchnie, przypominając zapach zgniłych jaj czy coś w tym rodzaju. Ludzie obawiają się, że taka woda może być niebezpieczna dla zdrowia. Tymczasem nic bardziej błędnego. Woda nie jest ani niebezpieczna, ani trująca, a wręcz przeciwnie. Jest to efekt dodawania do wody chloru, w ten sposób najczęściej przeprowadza się uzdatnianie wody. Chodzi tutaj o zabicie różnych bakterii i mikroorganizmów, które mogłyby źle wpływać na zdrowie człowieka, który wypiłby taką wodę prosto z kranu, bez uprzedniego przegotowania. Dzięki chlorowi możemy pobierać z sieci wodociągowej wodę, która może być od razu wlana do szklanki i wypita, bez najmniejszej szkody dla organizmu. Niestety, płacimy za to przykrym zapachem, który zwłaszcza zimą jest dokuczliwy, ponieważ w niskich temperaturach ilość dodawanego chloru bywa większa.

Rozwiązaliśmy już problem toksyczności i zagrożeń dla zdrowia związanych z wodą, która nie pachnie najpiękniej. Teraz przejdźmy do tego, jak możemy się tego zapachu pozbyć. Otóż jest to możliwe i wbrew pozorom bardzo proste. Wystarczy zastosować węglowe filtry do wody, które pochłoną nieprzyjemny zapach. Filtry takie montuje się w mieszkaniach, zazwyczaj dla każdego przyboru sanitarnego osobno. Filtr nie jest duży, bez problemu możemy go założyć wszędzie, nawet w ciasnej szafce pod umywalką. Woda przepływająca przez filtr zostanie nie tylko oczyszczona z osadów i tego typu rzeczy, które mogły przedostać się do niej z rurociągu, ale również będzie pozbawiona wszelkiej maści przykrych zapachów.

Filtry takie możemy zakupić w bardzo wielu miejscach w Warszawie, a także w każdym dużym i małym mieście. Są one w naszym kraju coraz bardziej popularne, dzięki czemu nie ma problemu z ich nabyciem. Jak widać, cuchnącej wody nie trzeba się bać, a pozbycie się zapachu może być zrealizowane z bardzo prosty sposób. Mamy nadzieję, że pomogliśmy rozwikłać wątpliwości i daliśmy trafne odpowiedzi na wszystkie postawione pytania. Przykładowy sklep online z filtrami do wody to: http://www.klarsan.eu/uzdatnianie,warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?