Jak napisać niebanalne życzenia ślubne?

Ślub dla Młodej Pary jest wydarzeniem podniosłym i niezwykłym. Przygotowują się oni do niego przez wiele miesięcy, chcąc aby ten jeden jedyny dzień w ich życiu był idealny. Wszystko musi być zapięte na przysłowiowy ostatni guzik. Tort, kwiaty, wybór sali, lista gości, garnitur, sukienka, fryzura, makijaż, menu weselne. I tak jak Młoda Para w tym dniu może liczyć na pomoc rodziny, przyjaciół, fryzjerki, kosmetyczki jak również zawodowej plannerki, tak goście z wyborem prezentów oraz okolicznościowych kartek mogą mieć trudności. Nie każdy bowiem chce dać pieniądze włożone w kopertę, choć obecnie to najchętniej przyjmowany prezent przez młode małżeństwo. Są jednak goście, którzy chcą dać coś wyjątkowego, spersonalizowanego, co posłuży gospodarzom przez długie lata. Także Ci co zdecydują się na wsparcie finansowe Młodych, w głębi duszy pragną, aby choć te kilka słów życzeń spisanych na okolicznościowej kartce pocztowej było niezwykłe, eleganckie a jednocześnie zapadające głęboko w serca. 

Jak zatem stworzyć niebanalne życzenia ślubne?

Zanim podejmiemy się napisania życzeń ślubnych warto usiąść w spokoju przy dobrej kawie, bądź lampce wina, i zastanowić się jak dobrze znamy Państwa Młodych. Dlaczego tak ważna jest oprawa o jakiej piszemy? Otóż chwila spokoju towarzyszy harmonii umysłu i pomaga przywołać wspomnienia. Być może z Panną Młodą spędziliście niejedną noc na babskich pogaduchach, a może z Panem Młodym pokonywaliście niezliczone kilometry podczas wypraw po Europie. Warto to sobie przypomnieć, dzięki takim wspominkom nasze życzenia ślubne staną się wyjątkowe, będą płynąć z głębi serca. A o to chodzi, aby przywołać uśmiech na twarzach małżonków. Kiedy już przypomnicie sobie te wszystkie chwile, spiszcie na kartce plan. Zacznijcie od nagłówka „Drodzy; Kochani… itp” Następnie możecie dodać krótkie wspomnienie z adnotacją za co cenicie sobie osoby, do których kierujecie życzenia.

Kolejny punkt to życzenia, zastanówcie się i spiszcie czym tak naprawdę powinno być szczęście, czym się odznaczają dobre małżeństwa, za co warto kochać ludzi, i w jaki sposób o nich dbać. Te wszystkie rady nie mają być przemądrzałym wywodem, a kilkoma zdaniami refleksji.  Na koniec nie zapomnijcie się podpisać, napisać daty tego podniosłego wydarzenia oraz miejscowości, w której się odbędzie. Życzenia ślubne zawsze muszą być napisane odręcznie, należy się wystrzegać również kartek z tak zwanymi gotowcami. Lepiej napisać kilka słów, nawet skromnych, samemu, aniżeli tylko podpisać się pod maszynowymi życzeniami, tworzonymi na masową skalę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?