Dom seniorów, przyjazne miejsce

Każdy z nas będzie kiedyś starym człowiekiem i warto zdawać sobie sprawę z tego faktu, podobnie jak z tego, że przemijamy. Dopóki człowiek jest młody i rześki nie myśli w ogóle najczęściej o tym, jak będzie żył na starość. No może jedynie w kwestiach finansowych, to jednak nie wszystko. Ważne jest także to, żeby dbać o inne strony życia, a nie tylko zatrudnienie, czy odkładanie zabezpieczenia finansowego. Dbanie o własne zdrowie za młodu, także może stanowić wyzwanie, zwłaszcza że czasem bardzo świadomie popełniamy błędy. Okazuje się, że już tylko brak czapki, może skutkować problemami z zatokami oraz częstym przeziębianiem się, to może potem, dodatkowo wyjść na starość. Wbrew przekonaniu, ze nic nie zostaje po wyleczonej grypie, albo silnym przeziębieniu, okazać się może inaczej.

Czum skorupka za młodu…

To powiedzenie dotyczy osób starszych, które w młodym wieku igrały z losem chodząc bez kurtki, czapki oraz skarpet, czy dodatkowych rajstop, często także w nieodpowiednim obuwiu. Tak, to czasem bywa, że chce się wyglądać modnie, albo ładnie, tymczasem potem wychodzi to bynajmniej nie na zdrowie. Gołe plecy, to często przyczyna chorób nazywanych potocznie „korzonkami”, albo przeziębienia nerek. Osoby, które często marzły, mogą mieć także problemy ze stawami, a także reumatyzm, choć podobno różne są przyczyny zachorowania na tę właśnie chorobę, często także kwestia genów, to znaczy jeśli rodzice, dziadkowie, albo pradziadkowie chorowali, to potem ich potomstwo także może na to samo zachorować.

Seniorów, a nie starców

Starzec, to taka osoba, będąca w podeszłym już wieku, często z brodą, ale w obecnych czasach nie są one zbytnio modne, więc także i bez brody. Mimo, że w literaturze, to określenie popularne, a także nazywane są takimi określeniami obrazy, to nazewnictwo seniorzy, jakoś tak lepiej się kojarzy i brzmi o wiele sympatyczniej. Ciekawe miejsce dla osób, nie radzących sobie z życiem, a będących już w podeszłym wieku, to Dom starców Polkowice. Spędzenie w nim ostatnich lat życia, może być bardzo owocnym doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?