Bezpieczne korzystanie z trampoliny dla dzieci

Wiosną i latem dzieci bardzo chętnie bawią się na świeżym powietrzu. Jeżeli mamy trochę miejsca na ogródku, możemy im sprawić wielką frajdę, instalując różnego typu urządzenia, które będą umożliwiały im aktywność fizyczną, a które z pewnością znają już z wielu placów zabaw. Na wielu przydomowych ogródkach, placach zabaw i działkach pojawiają się choćby  trampoliny dla dzieci – zwłaszcza przedszkolaki uwielbiają bawić się na tego typu urządzeniach. Aby jednak była to zabawa w pełni bezpieczna, musimy stosować się do kilku podstawowych zasad.

Dzieci, które bawią się w skoki na takiej trampolinie muszą również mieć świadomość tego, że zabawa ta wiąże się z pewnymi ograniczeniami wynikającymi z możliwością występowania różnych urazów i kontuzji. Same trampoliny dla dzieci zbudowane są oczywiście w taki sposób, aby zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa w trakcie zabawy. Maluchy muszą jednak wiedzieć, że pewnych rzeczy na takiej trampolinie po prostu robić nie wolno. Bawiące się na trampolinie dzieci muszą zawsze pamiętać o tym, żeby zasunąć do końca zamek, który sprawia, że dzieci nie wypadną z trampoliny w trakcie skoków. Bardzo ważne jest również to, aby dzieci skacząc nie popychały się nawzajem i nie wypychały się z trampoliny dla dzieci. Tylko wtedy taka zabawa na pewno zakończy się bezpiecznie. Warto pamiętać również o tym, aby przed wejściem wszystkie dzieci zdejmowały obuwie.

Aby móc bezpiecznie bawić się i bezpiecznie korzystać z trampoliny dla dzieci, musi być ona również ustawiona w odpowiedni sposób i w odpowiednim miejscu. Trampolina nie powinna sąsiadować z twardymi i niebezpiecznymi elementami na ogródku czy placu zabaw. Wszystkie betonowe donice, drewniane skrzynie, komórki i inne elementy które mają twarde lub ostre krawędzie nie powinny sąsiadować z taką zabawką. Trzeba również zadbać o to, aby całe urządzenie właściwie zamontować i zainstalować, tak aby stelaż był stabilny i mocno trzymał się podłoża. Siatka ochronna musi być właściwie rozpięta, nie powinna luźno zwisać, ani być nadmiernie naprężona. Warto też regularnie sprawdzać stan techniczny trampoliny dla dzieci, aby mieć pewność, że można się na niej bezpiecznie bawić.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?