Wymiana walut w kantorach internetowych

Wielu ludzi wciąż boi się dokonywać transakcji finansowych w Internecie, takich jak: wymiany gotówki, czy zaciągania pożyczek. Obawa nie jest niczym dziwnym, jednakże warto spróbować i przekonać się na własnej skórze, że jest to, nie tylko bezpieczne, ale też niezwykle wygodne i szybkie.

Trzy główne zalety wymiany walut w kantorach internetowych

  1. Jest taniej

Kursy walut w kantorach internetowych są niejednokrotnie znacznie korzystniejsze niż w stacjonarnych jednostkach czy bankach. Jest to podyktowane przede wszystkim znacznie większą ilością transakcji i proporcjonalnie mniejszymi wydatkami internetowych placówek na pozyskanie i obsłużenie klienta. Wyższe opłaty/prowizje, które mogą wystąpić w kantorach stacjonarnych i bankach są w szczególności zniechęcające w przypadku częstej wymiany waluty. Na jednej wymianie 1000 euro w kantorze internetowym można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych!

  1. Jest szybciej

Tej kwestii, prawdopodobne nie trzeba tłumaczyć. Dokonując transakcji w Internecie nie tracimy czasu na wyjazdy z gotówką do banku lub kantoru stacjonarnego. Wymiany możemy dokonać z każdego miejsca na świecie – w zaciszu domowym lub z komputera dostępnego w biurze.

  1. Jest bezpiecznie

Największe kantory internetowe stosują połączenia szyfrowane poprzez protokół SSL – tak jak ma to miejsce w przypadku banków. Nad bezpieczeństwem transakcji coraz częściej też czuwa KNF. Do tego dochodzą komunikaty sms potwierdzające wymianę. Musimy jednak zwrócić uwagę, iż celowo napisaliśmy, że bezpieczne są największe kantory, które są już sprawdzone na rynku. W przypadku mniejszych e-kantorów zawsze trzeba być czujnym.

Jak znaleźć kantor online dla siebie?

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarki kantorów internetowych, które zestawiają wiele ofert w jednym miejscu. Porównać kursy można na przykład na rankingu kantorbox.pl. Do tego warto przyjrzeć się ich renomie, zwracając uwagę przede wszystkim na kapitał zakładowy, lata na rynku i opinie użytkowników – te wszystkie 3 rzeczy sprawdzimy na wspomnianej wyżej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?