Rolki na każdą okazję?

Zakup rolek dla naszych pociech to wielkie wyzwanie, gdy dojdą do tego jeszcze łyżwy nasz budżet może tego nie znieść. Średnia rozwoju stopy dziecka jest na tyle duża, że uchwycenie rozmiaru w jednym sezonie nie daje nam praktycznie szansa na to by but był tego samego rozmiaru w następnym sezonie. Przystając jednak do nowoczesnych rozwiązań jakie oferowane są w nowych butach typu rolki/ łyżworolki ciężko nam wypożyczać ciągle używane buty naszym pociechą gdyż widzimy jakie niesamowite wręcz rozwiązania są oferowane w nowoczesnych łyżworolkach.

roller-skates-381216_1920

Odprowadzanie ciepła pozwalające oddychać nodze, wzbogacony system zapięć i sznurowania pozwalający na utrzymanie nogi w tak dobrzej pozycji aby nie latała, a jednocześnie nie odczuwała gigantycznego ścisku powodującego jej deformację. no i oczywiście pianka poliuretanowa, która dopasowuje się do kształtu nogi, co w przypadku butów używanych po prostu nie sprawdza się całkowicie i nie zdaje egzaminu. Ostatnio jednak na przeciw temu zapotrzebowaniu wyszło wielu producentów łyżworolek, wprowadzili oni tak zwane łyżworolki regulowane. Regulacja buta jest w pewnym zakresie i zwykle obejmuje około 5 rozmiarów buta, zapewni nam to możliwość wyposażenia naszej pociechy w łyżworolki na okres od 3 do 4 lat, choć jeżeli sport ten im się bardzo spodoba to pewnie takie regulowane buty nie dadzą rady, a sprzęt będziemy musieli im tka kupować nowy co każdy kolejny sezon. Buty regulowane mają tą niesamowitą zaletę, że bez odciążą nas na dość długi okres czasu od wielokrotnych inwestycji w ten sam sprzęt. Zakupując jeszcze odpowiednie buty możemy na zmianę zamieniać nasze łyżworolki na łyżwy i na rolki, wszystko za sprawą możliwości zmiany płóz.

brawlin-betties-1216321_1920

Jak widać projektanci z myślą o portfelach rodziców i zrozumieniem dla rosnących nóg naszych pociech wymyślają coraz to nowe rozwiązania pozwalające na poprawie jakości naszego życia, łyżworolki regulowane to dopiero początek takich rozwiązań.

Dodaj komentarz