Meble ze skrzynek drewnianych

Skoro tak często mówi się o fenomenie mebli robionych z drewnianych palet, równie dobrze można wykonać i zaaranżować w domowej przestrzeni meble ze skrzynek drewnianych. Z pewnością każdy z Was zna takie miejsca, w których znajduje się naprawdę wiele tego typu surowca. Niepotrzebnych skrzynek można szukać w sklepach, na straganach, w fabrykach, a nawet stolarniach. Do aranżacji mebli wybierajcie w pierwszej kolejności te, które nadają się najbardziej pod kątem estetycznym, mają w miarę równe listwy i nie posiadają połamanych części.

Z skrzynek drewnianych skonstruować można całkiem zgrabne regały na książki. Po co wykosztowywać się na całkiem nowy regał ze sklepu, skoro własnymi rękami możemy zrobić sobie nie dość, że podobny, to jeszcze w stu procentach oryginalny regał, który pomieści nierzadko dwa razy więcej książek, niż ten kupowany w sklepie. Aby zaaranżować skrzynki drewniane na regał, potrzebne nam będzie minimum kilkanaście sztuk. Dobrze będzie, jeśli każda charakteryzować się będzie podobną wielkością, ale jeśli trafią się nam odmienne pod tym względem – to też będzie można sobie z tym poradzić. Łączyć skrzynki ze sobą będziemy za pomocą gwoździ.

Jeden poziom regału stanowić mogą skrzynki o dużej szerokości, na drugim poziomie możemy umieścić skrzynki mniejsze. Kompozycja może być organizowana w sposób naprzemienny do poziomu, który uznamy za wystarczający. Dla podniesienia efektu wizualnego możemy jeszcze przed zbiciem całości każdą skrzynkę okleić innym typem okleiny lub pomalować na kolorowo farba. Wniesie to niezwykle dynamiczny charakter w całość kompozycji. Zwolennikom natury z pewnością wystarczy oszlifowanie skrzynek i pokrycie ich delikatną warstwą lakieru, albo tez bejcy, Regał ze skrzynek niekoniecznie piąć się musi do góry. Egzamin zdają także formy horyzontalne, które w praktyce mogą pełnić rolę komody, na której ustawić można sprzęt grający lub nawet telewizor, albo komputer.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?