Biżuteria także do pępka

Niektóre osoby przekłuwają sobie, także dodatkowe części ciała, poza samymi uszami. Można nosić kolczyki w nosie, na języku, na brwiach, a także w pępku. Aby były one bezpieczne dla skóry stosuje się metale, takie które nie reagują z ludzkim potem, aby nie powodowały podrażnień, uczuleń i toksycznych związków. Wykonane ze srebra małe cudeńka, mogą być nie tylko ozdobne, ale także subtelne i mające na celu podkreślenie urody, czy zaakcentowanie określonego fragmentu ciała. Noszone w uszach kolczyki zwracają uwagę na twarz i dodają elegancji. W innych miejscach nosi się je dla podkreślenia swojej indywidualności, a także ze względu na modę.

kolczyk-w-pepku

Nie tylko moda, ale też wygoda

Jedne osoby są przekonane o słuszności swoich działań i przebijają sobie język, w celu umieszczenia w nim kolczyka, albo umieszczają go nad okiem lub w pępku. Tymczasem nie każdemu odpowiada taki stan rzeczy, niektóre osoby uważają to wręcz za niewygodnie i przeszkadzające w normalnym funkcjonowaniu. Dlatego też warto się wcześniej zastanowić, co by nam mogło przeszkadzać, a co nie, zanim podejmiemy decyzję. Jeśli chodzi o kolczyki noszone w uszach jedne są praktyczne, czyli takie przekładane przez ucho z zapięciem, rzadziej się je gubi, bo mocniej się trzymają, co innego zamykane na śrubkę, którą tak samo jak kolczyk można zagubić bardzo szybko.

kolczyk-srebrny

Zapasowe śrubki

Śrubki do kolczyków, nazywane są także barankami i ze względu na swój wygląd, nieco je przypominają. Ponieważ często można je zgubić, dobrze jest wcześniej pomyśleć o zapasach, aby w razie czego wymienić sobie śrubkę, żeby kolczyk nie spadł. Jeśli nosi się kolczyki srebrne zamykane, znacznie lepiej się one trzymają ucha i ryzyko odczepienia się jest znacznie mniejsze, ale bywają także tak zwane bigle otwarte, a te można zgubić zdejmując szalik lub sweter i niechcący szarpiąc kolczyk wraz z nimi. Nie ma więc jednej, najlepszej reguły bezpiecznego noszenia kolczyków, zwyczajnie należy bardzo uważać, aby zachować je na miejscu, a jeśli już upadną szybko poszukać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?