Jakiego mopa kupić?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów mopów. Nie trudno przepłacić za kiepską jakość lub ominąć wartościową inwestycję. Przed wizytą w sklepie, warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę.

Istotne szczegóły

Mop powinien być przede wszystkim wygodny w użyciu. Komfort zapewni m.in. teleskopowy drążek, dzięki któremu możemy swobodnie regulować długość, dostosowując produkt do indywidualnych potrzeb. Regulacja pozwala uniknąć również nadmiernego schylania się podczas mycia podłogi, co jest szczególnie istotną kwestią w przypadku osób ze schorzeniami kręgosłupa. Innym, ważnym elementem jest nakładka mopa. Większość rodzajów powierzchni źle reaguje na nadmiar wody, dlatego najlepszym materiałem będzie gruba mikrofibra, która rewelacyjnie chłonie ciecz. Dodatkowo, jej powierzchnia pozwala na mycie podłogi bez użycia detergentów.

Tego typu materiał sprawdzi się przy każdym typie powierzchni. Jeśli już decydujemy się na zainwestowanie w porządnego mopa (o cenach mopów obrotowych piszemy poniżej), naturalną rzeczą jest, że chcemy, aby służył nam on przez wiele lat, dlatego warto również zwrócić uwagę czy nakładkę można prać. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze.

Koniec z uciążliwym, ręcznym myciem podłóg!

Jakie wiadro wybrać?

Kolejną rzeczą, na którą powinno się zwracać uwagę, jest wiadro. Obecnie, najbardziej polecane są wiadra z systemem odwirowującym, które zmniejszają nakład pracy i usprawniają mycie podłogi. Nie trzeba moczyć rąk, a specjalnie skonstruowana forma wiadra chroni przed rozpryskiwaniem się wody na boki. Należy przyjrzeć się jakości plastiku, z którego wykonano wiadro oraz pedała, służącego do odwirowywania wody z mopa.

Jak nie przepłacić?

Ceny mopów obrotowych z wiadrem wahają się od 80 do nawet 300 zł. Oczywiście zależą one od jakości wykonania i marki. Złotym środkiem jest zatem kwota 130-200 zł, która najczęściej gwarantuje zakup wysokiej jakości mopa, trwałego, skutecznego i wygodnego w użyciu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?