Ubezpieczenie wynajętego samochodu – czego nie obejmuje?

Kiedy decydujemy się na skorzystanie z wynajmu samochodu, z placówki odbieramy sprawne, zbadane pod względem technicznym auto dowolnej klasy. Dla naszej wygody pracownicy placówki nawet postarają się o to, by bak był pełen paliwa. W razie potrzeb można też zamówić sobie dodatkowe wyposażenie, takie jak bagażnik na dach czy fotelik dziecięcy.

W czasie dysponowania wozem mamy możliwość przejechać dowolną ilość kilometrów. Jak widać, korzystając z wypożyczalni samochodów, cieszymy się szeregiem przywilejów, które nie tylko znacznie poprawiają nasz komfort, ale również nas chronią. Na przykład, auto które trafia do osoby wypożyczającej jest objęte ubezpieczeniem OC, dzięki czemu, jeżeli dojdzie do stłuczki czy wypadku, to z tej polisy będzie można pokryć szkodę poszkodowanego. Zazwyczaj takie OC opiewa na kilkaset złotych. Oczywiście nie obejmuje ono wszystkich wypadków, generalnie można powiedzieć, że jeżeli do jakiejkolwiek awarii doszło na skutek rażącego zaniedbania osoby wypożyczającej, wypożyczalnia odmówi ubezpieczenia i trudno się temu dziwić.

Wypożyczalnia samochodów i OC

Warto wspomnieć o kilku przykładowych sytuacjach, których zakres ubezpieczenia bezwzględnie nie obejmuje. Dzięki temu być może wiele osób wypożyczających samochody będzie mogło przeanalizować to, czy faktycznie użytkuje auto zgodnie z umową. OC nie obejmuje takich zdarzeń jak:

-celowe uszkodzenie samochodu
-uszkodzenia, które można spowodować kierując po spożyciu -alkoholu lub innych używek pogarszających sprawność psychomotoryczną
-wypadek czy stłuczka, która miała miejsce po przekroczeniu dopuszczalnej prędkości
-kolizja, po której kierowca zbiegł z miejsca wydarzenia
-kradzież, kiedy to wypożyczający nie może dostarczyć placówce kluczyków i dokumentów, więc istnieje duże przypuszczenie, że nie zadbał wystarczająco o bezpieczeństwo auta

To oczywiście tylko niektóre z sytuacji, ale pozwalają nam nakreślić pewien obraz, który pomoże nam zrozumieć stanowisko wypożyczalni. W razie bardziej szczegółowych pytań w tym zakresie, można udać się placówki jaką jest:

F.T.U.H MaxTrans
ul. Wolności 75
39-300 Mielec
Tel: 792 051 510

Lub zadzwonić do niej celem zapoznania się ze szczegółowym formularzem umowy wypożyczenia. Jak znaleźć stronę www placówki? To proste, po wpisaniu słów: wypożyczalnia samochodów Mielec i kliknięciu w link, cała ofertę wyszukanej firmy wypożyczającej samochody będziemy mieć jak na dłoni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?