Pełna atrakcji wyprawa do Budapesztu

Inspirujące europejskie stolice – gdzie najchętniej podróżują Polacy? Praga, Berlin, Budapeszt, Wiedeń – europejskie stolice, znajdujące się w pobliżu polski są częstą destynacją licznych turystów z Polski. Wybierają się oni tam nie tylko na weekend, ale również na dłuższe, tygodniowe podróże. To doskonałe miejsca do odwiedzenia – zarówno w te zimniejsze miesiące, jak i wakacjami.

Chętnie jeżdżą tam pary, studenci, ale także całe rodziny z dziećmi. Nic dziwnego – są to miasta o zachwycającej architekturze, na których dokładne zwiedzenie należy przeznaczyć trochę większą ilość czasu. Każde z nich jest inne, posiadające swoje charakterystyczne miejsca oraz lokale, w których można mile spędzić czas w towarzystwie rodziny oraz znajomych.

Jak najlepiej zwiedzać?

Polacy, planując swoją wyprawę do tych miast decydują się na samodzielne przygotowanie wycieczki lub na skorzystanie z usług jednego z polskich biur podróży. W ramach tej drugiej opcji otrzymujemy zazwyczaj możliwość zwiedzenia z większą grupą zorganizowaną oraz przewodnikiem.

Jeśli decydujemy się na samodzielny pobyt w danej europejskiej stolicy, warto zaopatrzyć się w papierowy przewodnik w jednej z księgarni oraz zasięgnąć najpotrzebniejszych informacji za pośrednictwem internetu.

W sieci zarezerwujemy także transport w dwie strony oraz noclegi w komfortowych hotelach i pensjonatach. Wykupimy również ubezpieczenie turystyczne i dowiemy się, w jakich restauracjach najlepiej zjeść i gdzie otrzymać zniżki na wstęp do różnych obiektów turystycznych.

Budapeszt – perła Węgier

Jedną z najchętniej odwiedzanych europejskich stolic jest Budapeszt. Stosunkowo szybko dojedziemy do niego z Polski. W tym mieście znajduje się również lotnisko, obsługujące tanie linie lotnicze – w tym z miast z Polski.

Budapeszt pełny jest ciekawych zabytków architektury, kościołów, uliczek, klimatycznych restauracji oraz muzeów i galerii. Z pewnością każdy znajdzie tam coś dla ciebie. Wielu turystów podkreśla, że obowiązkowymi miejscami na mapie zwiedzania jest Parlament, Bazylika świętego Stefana, Plac Bohaterów, a także Stare Miasto.

Dla miłośników kultury polecana jest wizyta w miejskiej, znanej w całej Europie operze. Każda wycieczka do Budapesztu powinna obejmować również odwiedzenie miejscowych restauracji i knajp, w którym spróbować będziemy mogli regionalnych win i innych trunków, a także tradycyjnej zupy rybnej, czy paprykarza cielęcego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?