Jakie konto powinno się wybrać w 2015 roku?

W Polsce istnieje bardzo dużo banków, które w ofercie swojej posiada możliwość założenia konta bankowego. Coraz więcej młodych ludzi zmuszanych jest by posiadać konta bankowe (chodzi zarówno o pracę jak i studia). Każdy z reklamujących się banków przedstawia swoją ofertę jako darmowe i najlepsze konto bankowe, ale czy do końca tak jest jak opisuje go ta reklama? W większości przypadków konta te są darmowe ale dopiero po spełnieniu określonych warunków, które zapisane są w umowie, zazwyczaj której nie czytamy. Ponadto warto pamiętać, że umowy bankowe są tak skonstruowane, że nawet jeżeli mamy konto za darmo przez rok, czy dwa to nie mamy gwarancji, że w trzecim roku bank nie wprowadzi jakichś opłat.

Za co mogą być pobierane opłaty?

Konta niby darmowe, ale… no właśnie jest pewne ale, gdyż konto na ogół jest darmowe, płacimy jednak za dostarczoną z kontem kartę debetową (która służy nam do płatności internetowych, płatności w sklepach, bądź wybierania pieniędzy z bankomatu). Większość banków na swojej stronie o tym nie informuje, bo w regulaminie woli umieścić zapis, że karta jest darmowa jeżeli wykona się nią w ciągu miesiąca transakcje bezgotówkowe na kwotę np. 300zł.  Bądź w trakcie rejestracji konta pyta nas czy chcemy darmową kartę debetową, co prawda wyrobienie jej nic nie kosztuje, ale już nie informują, że potem będziemy zmuszeni do opłat.

Zapewne zastanawiasz się, gdzie założyć swoje pierwsze, zupełnie darmowe konto? Naszym zdaniem najlepsze konto bankowe znajdziesz przy pomocy stron zwanych Rankingami kont bankowych. Są to strony tworzone przez ludzi, którzy szczegółowo opisują ofertę danego banku, jej zalety, wady oraz warunki, które należy spełnić aby w zupełności prowadzić darmowy rachunek.

Bardzo fajną sprawą jest fakt, że wiele banków posiada możliwość założenia konta Internetowego, które umożliwia zarządzanie nim przez Internet. Z pewnością wielu młodych ludzi szuka takiego rozwiązania w swoim pierwszym koncie.

Jakie cechy powinno nosić dobre konto?

Kilka cech, które naszym zdaniem powinno nosić dobre konto:

  1. Darmowe prowadzenie rachunku
  2. Brak opłat za kartę
  3. Dostęp przez Internet
  4. Dostęp poprzez aplikacje mobilną
  5. Darmowe przelewy
  6. Kilka darmowych przelewów expressowych
  7. Możliwość definiowania stałych przelewów

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci w wyborze odpowiedniego konta. Daj łapkę lub lajka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?