Fotograf, którego mogę Ci polecić

Witam wszystkich odwiedzających serwis dodajfoto.pl po dość długiej przewie w pisaniu newsów. Ostatnio dość mało publikujemy teledysków, ale w niedługim czasie postaramy się poprawić i tworzyć kolejne Ciekawe Newsy. W dzisiejszym artykule, nasz kolega Paweł przedstawi swoje wrażenia z poszukiwania fotografa na swój ślub, który odbył się w czerwcu 2014 roku.

 

Skąd ten pomysł na artykuł o fotografii? Otóż skłonił mnie do niego fakt, że w ostatnim okresie poszukiwałem wraz z narzeczoną (obecnie żoną) fotografa na nasz ślub. Było to wielkie wyzwania i tysiące stron do przeglądania, powiem w skrócie, że nie jest łatwo znaleźć kogoś:

– Kto sprosta wymaganiom
– Kto ma wolne terminy
– Kto przyjedzie w miejsce, gdzie mieszkasz / ślubu.

Od czego zacząć poszukiwania?

My swoje poszukiwania rozpoczęliśmy od stworzenia listy stron fotografów. W tym celu użyliśmy wyszukiwarki google, a następnie wpisywaliśmy ogólne frazy typu: fotografia ślubna, fotograf ślubny czy fotograf na ślub.

Każde z tych zapytań dało nam setki, a nawet tysiące różnego rodzaju stron WWW / wizytówek fotografów z całej Polski, a nawet kilkunastu z Europy. Po stworzeniu takiej listy należy zawęzić krąg poszukiwań i stworzyć sobie jakieś wytyczne według których będziemy oceniać czy coś znajdującego się na naszej liście jest warte uwagi, czy też powinniśmy się pozbyć tej pozycji. Tak też było w naszym przypadku i wykonaliśmy wstępną selekcje.

Pierwszą selekcją był sam fakt, że chcemy fotografa którego zdjęcia się nam podobają, po przeglądnięciu stron pod tym kątem zostało nam w zasadzie 1/6 listy początkowej.

Każdy może stworzyć własną listę z punktami, które musi spełnić fotograf aby pozostać na liście 😉 Warto także rozbudować listę o tak zwanych fotografów lokalnych, czyli wpisując w wyszukiwarce np. fotograf Kielce – otrzymamy wyniki związane z listą fotografów z Kielc. Taka listę też selekcjonujemy według własnych kryteriów, które wcześniej ustalimy wspólnie z naszą przyszła połówką.

Kiedy zacząć Poszukiwania?

Wszystko najlepiej zacząć bardzo długo wcześniej przed ślubem, ponieważ wielu wspaniałych fotografów ma zajęte terminy na X lat w przód. Dlatego przed datą ślubu lub zaraz po jej ustaleniu warto zacząć poszukiwać i przeglądać portfolia.

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni każdego z nas, więc warto uwiecznić te chwile w wspaniały sposób.. Bardzo fajną sprawą jest fotoksiążka, która często jest w ofercie większej ilości fotografów. Taka rzecz pozwala powrócić w dowolnej chwili do wspomnień z tego dnia, a także pokazać ten dzień osobie, która nie mogła w nim uczestniczyć.

Comments

  1. Krystyna

    Dziękujemy za pomoc w ukazaniu w jaki sposób ogarnąć cały ten temat związany z poszukiwaniami fotografa. Na pewno dostosujemy się do rad w poszukiwaniu fotografa z Krakowa lub jego okolic, ponieważ chcielibyśmy się z nim umówić i zobaczyć portfolio, które nie może wrzucać online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?