Jak naprawiłem swoje stare Radio?

Witam wszystkich odwiedzających. Ostatnio robiłem duże porządki w swoich szafach i na strychu. Wiele rzeczy człowiek wyrzuca codziennie lub o nich całkowicie zapomina. Tak też było z radiem samochodowym, które miałem w swoim samochodzie marki VW. Pewnego dnia, gdy zostawiłem auto na mrozie, wyładowało się całkiem i niestety nie mogłem już go odpalić. Konieczna była wymiana akumulatora, więc kupiłem nowy akumulator i po podłączeniu wszystkiego okazało się, że moje cudowne radio potrzebuje kodu odblokowującego, którego niestety nie posiadam ponieważ poprzedni właściciel nie dał mi żadnej książeczki od tego radia. Trochę się wtedy zdenerwowałem i nie myśląc od razu wyrzuciłem je na strych, gdzie leżało 3 lata.

[poll id=”5″]

[h2 line=’true’]Prób samodzielnego odblokowania Radia[/h2]

Gdy zrobiłem porządki i znalazłem radio, w dobie Internetu i for dyskusyjnych, postanowiłem zapytać ludzi czy wiedzą w jaki sposób odblokować to radio i czy w ogóle mam szansę zrobić to samodzielnie, bądź ile kosztowałaby naprawa przez specjalistę. Jak sprawdzałem na allegro to radio to nadal chodzi w granicach 800-900 zł więc suma nie jest najgorsza, a radio jest bardzo zadbane, posiada nawigację i inne fajne bajery, które z pewnością ktoś chciałby mieć. No i tak właśnie zaczyna się moja przygoda z poszukiwaniem rozwiązania do naprawy radia.

W pierwszej kolejności użyłem wyszukiwarki google. Wpisałem frazę: model radia + odblokowanie. Niestety pojawiły mi się same wyniki ludzi którzy mają ten sam problem i gdzie nikt im nie odpowiedział jak samodzielnie tego dokonać. Wszędzie zazwyczaj padły głupie odpowiedzi typu: wywal na śmieci, zanieś do naprawy. Mnie zależało w pierwszej kolejności na tym aby sobie samodzielnie poradzić z tym problemem. Ponownie skorzystałem z wyszukiwarki, tym razem wyszukałem frazy forum elektroniki samochodowej. Po chwili w TOP 5 znalazłem stronę zwaną CarCode.pl, jej tytuł był bardzo przyciągający bo brzmiał ,,Elektronika samochodowa – Forum Profesjonalistów”. Postanowiłem sprawdzić więc jak dużo tych profesjonalistów znajduje się na forum i czy mają tak duża wiedzę, że będą w stanie pomóc mi z moim radiem. Po założeniu konta, zaraz zobaczyłem dział zwany ,, Naprawy / Pomoc ”. Postanowiłem w pierwszej kolejności stworzyć w tym dziale temat. Opisałem mój problem i czekałem na pierwsze odpowiedzi.

Po ponad 30 minutach otrzymałem już pierwszą odpowiedź, gdzie fachowiec powiedział mi, że na 100% da się odblokować radio. Ucieszyłem się z niej bardzo bo przynajmniej wiem, że istnieje iskierka nadziei. Po kolejnych 30 min, kolejny fachowiec wysłał mi listę rzeczy, które muszę posiadać aby takowe radio rozkodować. No niestety większość z nich nie posiadałem, a zakup ich wszystkich wyniósłby około 300zł co dla naprawy 1 radia byłoby zupełnie nie opłacalnym biznesem. Dowiedziałem się tam też, że w mojej okolicy pewien magik wykonuję taką usługę za 50 zł w ciągu 15 min. Postanowiłem więc umówić się na spotkanie i udać się na nie… Człowiek ten odblokował radio w niespełna 10 min. Otrzymałem kod, którym teraz nowy właściciel będzie mógł do woli odblokowywać swoje nowe radio.

[h3 line=’true’]Pozostaje więc teraz tylko sprzedaż[/h3]

Radio już naprawione, kod zapisany. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie abym wystawił swoje radio na OLX.pl, allegro.pl czy na innym portalu, który pomoże mi w jego sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?